Ev tekstili ürünlerinde öne çıkan ürünlerden biridir Lastikli çarşaf. Lastikli çarşaf kullanım özellikleri olarak pratikliği ve ekonomikliği sayesinde sıklıkla tercih edilen bir üründür. Lastikli çarşaf kolay kullanım, kaymazlık özelliği,toplanma veya kırışıklık yapmaması, şık durması ve kolay katlanması sayesinde muhafaza alanlarında az yer kaplar ve tercih edilir. Lastikli çarşaf esnektir bu sayede kolay ve hızlıca uygun ebattaki yataklara uyum sağlar fit bir görüntü verir. Lastikli çarşaf kullanılan kumaş özelliklerine göre 2 ayrı kumaştan üretilir. Kullanılan kumaş  ve kullanım alanı kumaş tercihi konusunda karar alınmasını sağlar.  Yapılan lastikli çarşaf seçimi kullanılan kumaşa göre   kullanım  kolaylığı ve ekonomi sağlar. Bu sebeple kullanım amacına uygun lastikli çarşaf seçilmesi hem kullanım kolaylığı, ekonomi ve zaman tasarrufu sağlamaktadır.

Örme kumaş kullanılan Lastikli çarşaflar ütü istemez. Özel katlama yöntemi sayesinde saklaması kolay ve kullanımı pratiktir. Yatak üzerinde devamlı gergin olması sebebiyle toplu ve düzgün bir görünüm sağlar. Örme kumaş ürün gamında üretilen lastikli çarşaflarda genel olarak penye kumaş ve çeşitleri kullanılmaktadır.  Yıkama ve temizlik konusunda kumaş özelliklerine uygun yıkama prosedürlerini uygulamak lastikli çarşafın uzun ömürlü ve sağlıklı kullanılmasını sağlayacaktır. Lastikli çarşaflarda  bulunan kullanma etiketinde belirtilen kullanım esasları kumaş türü ve cinsine göre değişiklik göstermektedir. Renkli lastikli çarşaflarda ağartıcı kimyasal ve deterjanlar kullanılmaz. Penye lastikli çarşaf genel  kullanım alanı olarak; pansiyonlar, kamp, yurtlar, küçük işletmeler ve konutlarda tercih edilen bir üründür.

Dokuma kumaş kullanılarak üretilen lastikli çarşaflar kumaş kalitesi ve kullanım alanlarına göre tercih edilir ve sınıflandırılır. Dokuma kumaştan üretilen Lastikli çarşaflar kumaş yapısı sebebiyle yıkama işleminden sonra  ütü kullanılarak kullanılarak kullanıma hazır hale getirilir. Bu sayede düzgün ve pürüzsüz durur.  Dokuma kumaş cinsi kalitesi ve kullanım alanına göre üretilen lastikli çarşaflar; oteller, butik oteller, pansiyonlar ve konutlarda kullanılmaktadır. Dokuma kumaştan üretilen lastikli çarşaflarda kullanım etiketinde belirtilen yıkama şartlarına uygun kullanıldığında lastikli çarşaflar ekonomik ve sağlıklı bir kullanım konforu sağlar.

Dokuma havlu kumaştan üretilen lastikli çarşaflar içeriğinde pamuk ve polyester oranına göre sınıflandırılır. Bu sınıflandırılma sayesinde havlu lastikli çarşaf tercih edilen uygun kullanım alanlarına sunulur. Havlu lastikli çarşaf penye lastikli çarşaflar gibi kolay ve pratik bir şekilde katlanır ve muhafaza edilir. Havlu lastikli çarşaf kullanım etiketindeki kullanım şartlarına uygun bir şekilde yıkama uygulanmalıdır. Bunlar yıkama suyu sıcaklığı, deterjan seçimi, yumuşatıcı seçimi, kurutma özellikleri( tamburlu makina Devir sayısı gibi) Kuru temizleme yapılamaz  ve ütü kullanım şartlarıdır. Havlu lastikli çarşaf ta bulunan kullanım ve bakım etiketindeki maddeler eksiksiz uygulandığında ürün  ekonomik, sağlıklı ve pratik bir kullanım konforu sağlayacaktır. Havlu lastikli çarşaflar kullanım alanı olarak; pansiyonlar, kamplar, yurtlar ve konutlardır.

Dokuma ve Örme lastikli çarşaflar zamandan tasarruf sağlar. Bakımı kolay ve pratiktir. Uygun katlama yöntemleri sayesinde hızlı bir şekilde kullanım ve muhafaza kolaylığı sağlar.

Dokuma ve Örme kumaştan yapılan lastikli çarşaflarda öncelikle ürün özelliklerine göre tanımlanmış ürün  kullanım esasları önemlidir. Bu esaslar ürünlere  kullanım etiketi  olarak iliştirlmekte ve ürün ambalajlarında da gösterilmektedir. Kullanım esaslarına uygun yapılan yıkama temizlik ve kullanım işlemleri lastikli çarşaflarda; pratik, ekonomik, sağlıklı, temiz ve konforlu  bir kullanım sağlamaktadır.

Örme Kumaş Lastikli Çarşaflar

Örme kumaş Lastikli Çarşaflar istek ve talebe bağlı olarak kumaş türleinde ; Süprem Penye, Karde ve open end ipliklerden üretilmektedir.  Yine müşteri talebine göre m2’de 110gr, 120gr, 130 gr, 140 gr ve 150 gr’lık  örme yapılmaktadır. Belirtilen m2=120 gr değerlere göre üretilen lastikli çarşaf tek kişilik üründe  ağırlık ortalama 310-360 gr arasında olmaktadır. Belirtilen değer Kumaş m2=120 gr  ve 1 cm enin olan lastik kullanımında tahmini değerdir. Daha fazla bilgi ve sipariş için Ağol Tekstil’e sosyal medya, telefon numaralarımız ve e-posta üzerinden ulaşabilirsiniz.

Örme kumaşlar için lastikli çarşaf ölçüleri

Tek kişilik lastikli çarşaflar

  • 90×200+25 cm  (kumaşın esneme payı sayesinde kenar köşe derinliği 30cm ‘e tekamül etmektedir. )
  • 100×200+25 cm (kumaşın esneme payı sayesinde kenar köşe derinliği 30cm ‘e tekamül etmektedir.)
  • 120×200+25 cm  (kumaşın esneme payı sayesinde kenar köşe derinliği 30cm ‘e tekamül etmektedir.)

Çift Kişilik Lastikli Çarşaflar

  • 140×200+25 cm  (kumaşın esneme payı sayesinde kenar köşe derinliği 30cm ‘e tekamül etmektedir.)
  • 160×200+25 cm  (kumaşın esneme payı sayesinde kenar köşe derinliği 30cm ‘e tekamül etmektedir.)

Battal Boy Lastkli Çarşaf

  • 180×200+25 cm  (kumaşın esneme payı sayesinde kenar köşe derinliği 30cm ‘e tekamül etmektedir.)

Jumbo Boy Lastikli Çarşaf

  • 200×200+25 cm  (kumaşın esneme payı sayesinde kenar köşe derinliği 30cm ‘e tekamül etmektedir.)

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Ağol Tekstil © 2017 - 2020 Tüm hakları saklıdır. Kopyalanması Kesinlikle Yasaktır!
%d blogcu bunu beğendi: