Lastikli Çarşaflarda Kumaş Seçimi

lastikli-carsaf

Lastikli çarşaflar günlük kullanımda pratiklik ve zaman tasarrufu sağlaması açısından öncelikli tercih edilen bir üründür. Lastikli çarşaflar 2 tip sınıf kumaştan üretilir, bunlar; örme kumaşlar ve dokuma kumaşlar.

Örme Kumaşlar

Düz örme makinelerinde uygun akrilik iplikler, yuvarlak örme makinelerinde pamuk iplikler, çözgülü örme makinelerinde sentetik iplikler daha çok kullanılmaktadır. Örme iplikler genel olarak yumuşak, az bükümlü, sürtünmeye karşı sağlam ipliklerdir.Kullanım açısından elastikiyet kabiliyetleri dokuma kumaşları göre daha fazladır.

Örme kumaş lastikli çarşaf kalitesine göre genellikle 4 tip iplik kumaşından üretilir. Bunlar open-end, Karde, penye pamuk ve polyester ipliği kullanılır. Lastikli çarşaf üretiminde 8 adet renk üretimimiz standarttır. Bu renkler; Beyaz, Mavi, Pembe, Kırmızı, Sarı, Siyah, Lacivert ve Gri’dir. Ağol Tekstil olarak müşteri talebine göre Örme kumaş ta bu 4 tip iplikten ve özel renk ve ebatlarda da üretim yapılmaktadır. Günlük 2000 adet üretim kapasitemiz mevcuttur.

Dokuma Kumaşlar

Dokuma kumaş üretiminde çeşitli tiplerde her cins ve kalitede iplik kullanılabilir. Kullanılan iplikler örmeye göre çözgü olarak sert bükümlü, atkıda ise örme ile aynı karakterdedir.

Dokuma kumaş olarak tabir edilen kumaşlar da ise; 57 TEL %100 pamuk, 62 TEL %100 pamuk ve 72 TEL %100 pamuk yollu saten kumaşlar kullanılmaktadır. Müşteri talebine göre dokuma kumaştan Tek ve Çift kişilik lastikli çarşaf üretimi yapmaktayız.

Kullanım kolaylığı ve saklama özellikleri açısından örme kumaştan yapılan lastikli çarşaflar daha pratik ve ekonomiktir. Dokuma kumaştan yapılan lastikli çarşaflar ise bir dizi kullanım şartları gerektirmektedir. Dokuma kumaştan yapılan lastikli çarşaflar ütü ve özel katlama teknikleri ile muhafaza edilmesi sebebiyle örme kumaşa göre daha az tercih edilmektedir. Lastikli Çarşaf Katlama Teknikleri için ilgili yazımıza göz atabilirsiniz.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Ağol Tekstil © 2017 - 2020 Tüm hakları saklıdır. Kopyalanması Kesinlikle Yasaktır!
%d blogcu bunu beğendi: