Lastikli çarşaf takımı nedir sorusundan önce lastikli çarşaf hakkında biraz bahsedelim. Lastikli çarşaf, son dönemde bir çoğumuzun evinde uzun zamandır kullandığı en pratik ürünlerden biri. 

24 saatlik bir günün belirli bir dilimini uyuyarak geçiriyoruz ve aslında düzenli kullanıma bakarsak hayatımızda en fazla kullandığımız yer yatağımız diyebiliriz. Günün yorgunluğunu atarak yeni güne hazırlandığımız, dinlendiğimiz yer. Bu sebeple uyku kalitesi hayatımızı en fazla etkileyen unsurlardan biri. Yatağımız, yastığımız, yorganımız ve uyku için kullandığımız tekstil ürünleri bu anlamda çok önemli. En önemlisi de çarşaf. Sürekli kayan, üzerimize yapışan, buruşup kırışan, terleten bir çarşaf uyku kalitesini kötü etkiler.

Lastikli çarşaf hakkında daha detaylı bilgi için aşağıdaki yazıyı inceleyebilirsiniz.

Lastikli Çarşaf

Lastikli Çarşaf Takımı Nedir?

lastikli-carsafArtık bir çoğumuz biliyoruz. Lastikli çarşaf çok daha pratik ve kullanımı daha konforlu. Peki Lastikli çarşaf takımı nedir?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi lastikli çarşaflar artık düz çarşaflara göre çok daha fazla tercih ediliyor çünkü daha konforlu. Ancak birçok nevresim takımından halen düz çarşaf çıkıyor. Durum böyle olunca lastikli çarşaflar ayrı alınmaya başlandı. Bazı firmalar nevresim takımlarını ayrı satmaya başladı. Bazı takımlarda çarşaf bulunmuyor, sadece nevresim ve yastık kılıfı bulunuyor. Bazıları ise takım olmaktan çıktı sadece nevresim (yorgan kılıfı) olarak satılıyor. Kısacası alışkanlıklarımız değişmeye başladı.

Lastikli çarşaf takımı da işte bu aşamada piyasaya çıktı. Bu takımlarda yastık kılıfı da bulunuyor. Çift kişilik setlerde 2 yastık kılıfı, tek kişilik setlerde ise tek yastık kılıfı bulunuyor. Lastikli çarşaf takımlarında nevresim yani yorgan kılıfı bulunmuyor. Bu şekilde yastık kılıfı ve çarşafınız hem kumaş yapısı hem de renk, desen olarak uyumlu oluyor. Nevresimi ise zevkinize ve lastikli çarşaf takımınızın renklerine göre ayrıca satın alabiliyorsunuz artık. Ayrıca pike ile de kullanma şansınız var.

Lastikli çarşaf takımları renk ve desen çeşitliliğinin yanı sıra kumaş yapısı olarakta çeşitliliğe sahip. Bunlar;

  • Pamuklu kumaş lastikli çarşaf takımları
  • Saten kumaş lastikli çarşaf takımları
  • Havlu kumaş lastikli çarşaf takımları

Pamuklu Kumaş Takımlar

Pamuklu kumaşlar daha önceki yazılarımızda bahsettiğimiz gibi en sağlıklı olanlardır. Teri çeker ve serin tutar. Konforludur.

Saten Kumaş Takımlar

Saten kumaşlar özel günler için kullanılırdı eskiden. Saten dokusuyla kişiye kendini iyi hissettirir. Çok kaydığı için günlük kullanılmıyordu o zamanlar. Ancak lastikli çarşaf sayesinde bu sorun artık kalmadı.

Havlu Kumaş Takımlar

Havlu kumaşlarda oldukça serin tutan ve konforlu kumaşlardandır. Özellikle yaz aylarında tercih edilirler. 

Lastikli Çarşaf Takımları hakkında daha fazla bilgi ve en güncel toptan & perakende fiyatları için bizimle iletişime geçiniz.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Ağol Tekstil © 2017 - 2020 Tüm hakları saklıdır. Kopyalanması Kesinlikle Yasaktır!