Pike Nedir?

Pike, özellikle yaz mevsimi gibi sıcak günlerde tercih edilen, yorgan ya da battaniye yerine kullanılan tekstil ürünüdür. Pike ayrıca dekoratif yatak örtüsü olarakta kullanılabilir.

Gün içinde vücudunuzun yorgunluğunu atmak için kaliteli bir uyku çok önemli. Yatağınız kadar yatak odasından kullandığınız yorgandan çarşafa tekstil ürünlerinin kalitesi de önem arz eder.

İyi ve sağlıklı bir gece uykusu için vazgeçilmezimiz çarşaf, yastık ve yorgandır. Yorgan,  sağlıklı bir yaşam tarzına hitap etmiş ve bunun bir parçası olmuş haldedir. Özellikle yazın ve kışın mevsimlere uygun yorgan biçimleri kullanırsanız hem sağlığınız hem de kaliteli bir uyku açısından iyi sonuçlar alabilirsiniz. Ancak çok sıcak havalarda yorgan artık fazla geldiğinde örtünmek için daha ince seçeneklere yöneliriz. Pike bu seçeneklerin başında gelir. 

Yaz aylarında yaygın bir biçimde kullanılan pike iyi bir seçenektir. Her bütçeye uygun, hafif ve terletmeme özelliğine sahiptir. Pike haricinde yorgan çeşitlerinden sayılacak battaniye modelleri de kullanılan dokuma çeşidine göre mevsimsel tercih edilebiliyor.

Battaniye, genellikle yünden dokunmuş bir örtü çeşidi diyebiliriz. Yorgan üstlerinde veya mevsim geçişlerinde, hafif soğuklarda kullanılmaktadır. Pike ise kumaştan üretilmiş yatak örtüsü biçimindedir. Yaygın olarak yazın kullanılmakta ve pek terletmemektedir. 

Pike Modelleri

Oldukça şık tasarımlarla yumuşak dokuya sahip pikeler, genellikle kumaş tercih edilmiş yaz aylarının vazgeçilmezidir. Zahmetsiz kullanılışı ile size rahat ve konforlu bir uyku deneyimi yaşatmaktadır. Rahat ve yaşanılabilir bir yaşam atmosferini sizlere sunmaktadır. Pike modelleri hem dekoratif amaçlı hem de farklı işler doğrultusunda değerlendirilebilen özellikte bir üründür. Özellikle yaz aylarında bunaltıcı sıcaklarda kullanılması, ince ve hassas dokuya sahip olması önemlidir. Yaz aylarında oldukça fazla ortaya çıkan sinek, sivrisinek ve böceklere karşı da önemli rol oynamaktadır.  

Pike Takımları

Pike takımı, içerisinde yastık kılıfı ve çarşafı da dahil olan takımlardır. 

  • Çift kişilik pike takımlarında 2 yastık kılıfı ve çift kişilik yatak ölçüsünde çarşaf bulunur. 
  • Tek kişilik pike takımlarında ise tek genellikle tek yastık kılıfı bulunur. Çarşafıda tek kişilik yataklara göre üretilir. 
  • Bebek Pike takımları da özel üretilen ürünlerdendir. 

Bunun yanında pike takımının içinde yer alan yastık kılıfları kolay bir kullanım olanağı taşımaktadır. Yastıklarınızı içine kolayca yerleştirebilme veya çıkarabilme gibi her türlü kolaylığı hazır bulunmaktadır. İnce ve rahat yapısı sayesinde fazla terlemeye neden olan bölgeleri serinletme özelliğiyle sizlerle. İnceliği ve fazla alan kaplamama açısından her eve lazım denilecek bir gereksinimdir. Çift-tek kişilik pike takımları, çeyizlik pike takımı, dantelli pike takımı, yatak örtüsü ve nevresim takımı gibi çeşitleri mevcuttur. Aynı zamanda mikrofiber pike çeşitleri de mevcuttur. Mikrofiber pike yaş veya kuru halde ısıyı daha iyi korumaktadır. Siz de rahat ve derin bir uyku çekebilir, güne pozitif, dinlenmiş ve yenilenmiş bir şekilde başlamak istiyorsanız tam da aradığınız adrestesiniz.

Kategoriler: Ev Tekstili

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Ağol Tekstil © 2017 - 2020 Tüm hakları saklıdır. Kopyalanması Kesinlikle Yasaktır!