Lastikli çarşaflar günlük yaşamımızın vazgeçilmezi haline geldi. Peki tek kullanımlık lastikli çarşaf olur mu? Böyle birşey mümkün mü?

Evet mümkün. Bu yazımızda tek kullanımlık çarşafların yapısından ve kullanım alanlarından bahsedeceğiz.

Tek Kullanımlık Lastikli Çarşaf Nedir?

Tek kullanımlık lastikli çarşaflar, kişiye özel, tek sefer kullanıldıktan sonra çöpe atılan, bir daha kullanılmayan çarşaflardır. Bu çarşafların kullanılmasının sebebi hijyendir ve virüs, bakteri, bulaşıcı hastalıklar vb. durumlardan korunmak adına kullanılmaktadır. Sağlık açısından tercih edilen ürünlerdir.

Tek kullanımlık lastikli çarşaflar, non-woven olarak adlandırılan dokusuz yani dokumasız kumaşlardan yapılır. Bu kumaşlar çeşitli elyafların mekanik, kimyasal yada ısı gibi bazı işlemler uygulanarak birleştirilmesi ile oluşturulur. Dokuma ya da örme olmayan kumaş benzeri bir malzemedir. Tek kullanımlık, ince bir kumaştır ancak kullanım sırasında oldukça dayanıklıdır. Bazıları su geçirmez olarakta üretilebiliyor. Geri dönüştürülebilir bir malzemedir.

Tek Kullanımlık Lastikli Çarşafların Kullanım Alanları

Tek kullanımlık lastikli çarşaflar öncelikle sağlık kurumları için üretilen medikal tekstil ürünlerindendir. Ancak son yıllarda kullanımı oldukça artmıştır. Sık kullanılan alanları şöyle bir listelemek gerekirse;

  • Hastane, poliklinik, tıp merkezleri gibi kurumlarda muayene odalarındaki sedyelerde,
  • Hastane ve sağlık kurumlarındaki yatarak tedavi gören hastaların yataklarında,
  • Sedye örtüsü olarak sağlık kurumları ve ambulans sedyelerinde,
  • Masaj salonlarında (kişiye özel olarak),
  • Güzellik Merkezi, Ağda salonları, Kuaförler vb. kurumlarda,
  • Diş hekimi muayenehanesinde,
  • Yatarak tedavi gören hastası olan evlerde,
  • Huzur evlerinde,
  • Hasta bakım evlerinde,
  • Bazı pansiyon ve öğrenci yurtlarında,

Kısacası son yıllarda gerçekten yoğun bir ilgi ile karşı karşıyadır tek kullanımlık çarşaflar. Bu kurumların dışında kendi özelinizde de bu çarşafları kullanmayı tercih edebilirsiniz. Düşünsenize pandeminin bu kadar yayıldığı ve hayatımızın her alanına etki yaptığı bir dönemde, bir otelde konaklamanız gerekirse tek kullanımlık çarşaflardan kullanmaz mısınız? Eminiz ki birçok kişi bunu tercih edecektir. Hatta belki önümüzdeki dönemde turizm sektöründe bile yaygınlaşmaya başlayabilir.

Tek Kullanımlık Lastikli Çarşaf Ölçüleri

Bu çarşafların ölçüleri aslında normal lastikli çarşaf ölçüleri ile benzerlik gösterir. Ancak yaygın olarak tek kişilik ve çift kişilik boyutlar tercih edilir. Yinede bir kurum için yüksek rakamda toptan ihtiyaç olduğunda istenilen ölçülerde üretim yapılabilir. Ölçüler ve özel üretim için bize ulaşabilirsiniz.

Tek Kullanımlık Lastikli Çarşaflar Toptan ve Perakende Fiyatları

Tek kullanımlık lastikli çarşaflar toptan ve perakende fiyatları normal olarak farklılık gösterir. Ancak şöyle bir durum var ki diğer tekstil ürünlerine kıyasla tek kullanımlık ürünler daha çok toptan olarak tercih ediliyor. Ev yada kişisel kullanım için satın alan kişiler bile genelde toptan alıyorlar. Bu şekilde fiyatı çok daha uygun oluyor.

Dayanıklı, kaliteli malzeme ve ölçülerdeki fiyat farklılıklarından dolayı lütfen bize mail yada telefon numaralarımızdan ulaşarak güncel fiyat alınız.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Ağol Tekstil © 2017 - 2020 Tüm hakları saklıdır. Kopyalanması Kesinlikle Yasaktır!