Yastık, uyku kalitesi konusunda en büyük etkiyi gösteren ev tekstil ürünlerinin başında yer alıyor. Doğru yastık seçimi yapılmadığı takdirde gün içerisinde kendinizi yorgun ve uykusuz hissedebilirsiniz. Yaşadığınız boyun ağrıları da yanınıza kar kalacaktır.

Hem sağlığınız hem de hayat kalitenizin artması için kaliteli ve kendinize uygun modeller seçmeniz önemlidir. Aynı zamanda yastığınızı mutlaka uygun şartlarda saklamalı ve temizliğini yapmalısınız.

Yastık Modelleri

Yastık modelleri, üretildiği malzeme ve kalınlıklarına göre farklılık göstermektedir. Pek çok farklı yastık modeli olup kişinin uyku alışkanlığı, boyun sorunları gibi etmenlere göre kişiye göre en iyi yastık tanımı da değişiklik göstermektedir.

Silikon yastıklar, özellikle son dönemlerde en çok tercih edilen modellerden birisi. Yastığın, kişiye göre şekil alması son derece rahatlık hissi vermekte.

Yine çok tercih edilen yastık modellerinden olan ortopedik yastıklar, kronik boyun ağrısı sorunu ile karşı karşıya olanlar için doğru bir seçim olabilir. Gün içerisinde sürekli sabit duruyorsanız, masa başı ya da bilgisayar karşısında çalışıyorsanız boyun ağrılarınız ortalamanın üzerinde olur. Bu durumun önüne geçmek adına ortopedik yastık kullanarak uyku saatlerinizi ekstra verimli kullanabilirsiniz.

Elyaf yastıklar, silikon yastıkları andırmakla beraber daha fazla esneklik sağlar. Genellikle silikon yastıklar tercih edilse de elyafın fiyatlarının daha uygun olması nedeni ile kullanılabilir.

Bambu yastıklar, koku yapmayan ve terletmeyen bir özelliğe sahiptir. Özellikle doğal ürünler kullanmak konusunda hassasınız tercih edebileceğiniz bir seçenek olacaktır.

Yastık Fiyatları

Yastık fiyatları ürünün neden üretildiği, ne kadar kalın olduğu ve dış yüzeyinin kaplamasına göre değişiklik gösterebilir.

Tamamen pamuklu dış yüzeyi olan yastık fiyatları daha pahalıdır. Ancak sağlık açısından da çok daha doğru bir seçimdir. Aynı zamanda yastığın dış yüzeyindeki mikro fiber yüzey de fiyat üzerinde değişiklik yaratır.

Visko ve kaz tüyü yastıkların fiyatları hemen hemen birbirine yakındır; ancak kaz tüyü yastıklar daha çok bir hastalık sonrasında önerilirken visko yastıklar herkese uygundur.

Yastık fiyatlarında model seçeneklerinin yanı sıra yastığın markası, özel bir amaç için kullanılıp kullanılmayacağı gibi konulara göre de değişmektedir.

Yastık Seçimi

Yastık seçimi tamamen kişiye özel bir durum olmakla beraber herkesin dikkat etmesi gereken bazı ortak özellikler bulunur.

  • Alerjik bir teniniz olmasa dahi alerjik olmayan ürünleri tercih etmeniz sağlığınız açısından daha doğru olacaktır.
  • Eğer uzun süre kullanılacak bir model istiyorsanız yün yastıkları tercih edebilirsiniz. Ancak pamuk yastıklar çok daha sağlıklıdır.
  • Boyun ağrısı yaşıyorsanız visko yastıkları tercih edebilirsiniz. Bu yastıkların, aynı zamanda boyun destekli olanları da bulunur.  Vücudunuza göre şekil alması avantaj olsa da bu yastıklarla herkes rahat edemeyebilir.
  • Mümkün mertebe hava alabilen yastıkları tercih etmelisiniz. Hava alabilen yastıklar, terlemenizin önüne geçer ve daha kaliteli bir uyku uyumanızı sağlar.

Ağol Tekstil Yastık Kılıfı Modelleri

Daha Fazla Yastık Kılıfı Modeli için Ağol Tekstil İnstagram Hesabını Takip edebilirsiniz.

Kategoriler: Yastık

error: Ağol Tekstil © 2017 - 2020 Tüm hakları saklıdır. Kopyalanması Kesinlikle Yasaktır!
%d blogcu bunu beğendi: