Yatak odası tekstili, insanların uyku hijyeni ve uyku sağlığı açısından büyük öneme sahiptir. Uyuduğumuz sırada cildimizle doğrudan temas halinde olan çarşaflar, nevresimler ve pikelerin kaliteli ve konforlu olması, bizlere de aynı oranda konforlu bir uyku sunar. Yaşamımızın üçte birini uyuyarak geçirdiğimizi düşündüğümüzde, kullandığımız ürünleri doğru tercih etmenin önemini bir kez daha farkına varmış oluruz. 

Çarşaf Seçimi Önemli

Yatakların kullanılırken temiz kalmasını ve aynı zamanda kullanan kişilerin konforunu sağlamak amacıyla yatağın üzerine serilen, çeşitli boyutlarda ve kumaş türlerinde üretimi yapılan çarşaf, doğru seçim yapılmadığında birçok soruna yol açabilir. Sağlıksız kumaşlardan üretilen çarşaflar, uyku kalitesini ve dolayısıyla yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyebilir. Uyku esnasında kaşınmaya, terlemeye ve bu sebeple rahatsız olunup, sık sık uyanmaya yol açacak çarşaf tercihlerinin yapılmamasına dikkat edilmelidir. 

Çarşaf Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çarşaf seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli unsurların başında, çarşafın hangi malzemeden üretildiği gelir. Kaliteli malzemelerden üretilen çarşaflar, bize daha konforlu bir uyku sağlayacaktır. Pamuklu çarşaflar, en kaliteli ürün grubunun başında gelmektedir. %100 pamuktan üretilen bu çarşaflar, cildiniz için sağlıklı bir tercih olup, uyuduğunuz süre boyunca sizin rahat etmenizi sağlayacaktır. 

Çarşafın üretildiği malzemenin yanında, boyutunun ve dokuma sıklığının doğru tercihi de bir o kadar önem taşımaktadır. Sık olarak dokunmuş olan çarşaf kumaşı, rahatlık hissini ve uyku kalitesini artıran bir ölçüttür. 

Ayrıca çarşafın sürekli kayıp bozulması, dolanması uyurken rahatsızlık veren şeylerden bir diğeridir. Bu sebeple kaliteli malzemelerden üretilmiş lastikli çarşafları tercih etmek uyku kalitenizi arttıracaktır.

Lastikli Çarşaf Nedir?

Standart çarşaf tasarımlarının bütün kenar kısımlarına, yatak boyutlarıyla uyumlu olacak şekilde özel lastiklerin geçirilmesiyle elde edilen çarşaf çeşidine “Lastikli Çarşaf” denilmektedir. Uyku esnasında, hareket edilmesine bağlı olarak çarşafın kayması, bir yere toplanması gibi sorunları ortadan kaldıran lastikli çarşaf, en çok tercih edilen çarşaf çeşitlerinin başında gelmektedir. Konforun ve güvenliğin önemli olduğu bebek yatakları için de lastikli çarşaflar üretilmektedir. 

Ağol Tekstil olarak, %100 pamuktan Toptan Lastikli Çarşaf üretimini ve satışını yaparak kaliteyi ve konforu aynı çatıda birleştirdik. Renk vermeyen, yıkama işlemi sonrasında herhangi bir çekme yapmayan, yerli kumaş, lastik ve ipliklerden üretilen Lastikli Çarşaflarımızın boyutları;

  • Bebek çarşafları  60×120 cm, 
  • Tek Kişilik Çarşaf 100×200 cm, 
  • Çift Kişilik Çarşaf 160×200 cm, 
  • Battal Boy Çarşaf 180×200 cm ve 
  • Jumbo Boy Çarşaf 200×200 cm olacak şekilde üretilmektedir.

Lastikli Çarşaf ile ilgili daha detaylı bilgi için yazımızı inceleyebilirsiniz. Toptan Lastikli Çarşaf için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ürettiğimiz ve Toptan Satışını yaptığımız Lastikli Çarşaflarımızla ömür boyu müşteri memnuniyeti garantisi veriyoruz.

Kategoriler: Ağol Tekstil

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Ağol Tekstil © 2017 - 2020 Tüm hakları saklıdır. Kopyalanması Kesinlikle Yasaktır!