Yatak örtüsü ve pike, yatak odasında kullanılan önemli ürünler arasında yer alır. Yatak örtüsünün asıl amacı yatak odası dekorasyonuna katkı sağlaması ve yatağın derli toplu görünmesini sağlamaktır. Pikeler ise daha çok sıcak havalarda kişilerin üstüne alması için üretilmiş olsa da son derece şık modelleri bulunduğundan yatak örtüsü olarak da kullanılabilir.

Yatak örtüsü modellerinin hem kullanışlı hem de şık bir görünüme sahip olması tercih edilirliği arttırmaktadır.

Yatak Örtüsü Modelleri

Yatak örtüleri, yatak odası dekorasyonu için çok önemlidir. Odanın görüntüsünü tamamen değiştirecektir. Bu nedenle, kendi zevkinize uyan şık bir yatak örtüsü kullanmak gereklidir.

Yatak örtüsü modelleri arasında seçim yaparken yatak odanızdaki tüm detayları göz önünde bulundurmalısınız. Perde, baza ve mobilya renklerinin yanı sıra odanızın büyüklüğü, ne kadar aydınlık olduğu gibi konuları düşünerek seçim yapmalısınız.

Çift taraflı yatak örtüleri, değişikliği sevenler için güzel bir seçenek olabilir. Bu örtülerde, genellikle birbiri ile uyumlu renkler kullanılır ve bu renklerin de odanıza uyum sağlama ihtimali daha büyük olur.

Saten yatak örtüleri, çoğu zaman çeyizlerde yer almaktadır. Çeşitli ayrıntılarla zenginleştirilen bu modeller zevke göre seçilmediğinde bir süre sonra kenara atılır. Oysa çok daha şık ve sade modeller de bulunmakta. Bu yatak örtülerini seçerek uzun süre boyunca kullanabilirsiniz.

Yatak Örtüsü ve Pike Aynı Şey mi?

Pikeler, özellikle mevsim geçişlerinde sıklıkla kullanılan ince örtülerdir. Son derece hafif olması ve genellikle hava geçirgenliği yüksek kumaşlardan üretiliyor olması büyük avantaj sağlamaktadır. Pike modellerinde öne çıkan desenler genellikle çiçekler oluyor. Renkli çiçek desenleri, pek çok odaya uyum sağlarken aynı zamanda odaya da renk katmakta. Pike setleri, genellikle pike, çarşaf ve yastık kılıfından oluşur. Çift kişilik pikenin yanında 2 yastık kılıfı verilirken, tek kişilik pikelerde tek yastık kılıfı bulunur. Pike Takımları Hakkında Detaylı Bilgi için sayfamızı ziyaret edin.

Her pikeyi yatak örtüsü olarak kullanabilirsiniz ancak het yatak örtüsünü pike olarak kullanamayabilirsiniz. Bazı yatak örtüleri işlemeli, süslü kumaşlardan yapıldığı için uyurken kullanmaya uygun değildir.

Yatak Örtüsü Fiyatları

Alacağınız örtünün fiyatı her ne kadar önemli olsa da odanızın tüm görüntüsünü değiştireceğini düşünerek seçim yaparken fiyatı ilk sırada tutmamakta fayda bulunuyor.

Yatak örtüsü fiyatları alacağınız modelin kumaşı, kalitesi, ölçüleri ve set halinde satılıp satılmaması gibi çeşitli etkenlere göre değişim göstermektedir. Özel tasarım olduğu zaman fiyatlar artış gösteriyor. Yatak örtüsü fiyatları, üzerindeki desene göre de önemli farklılıklar göstermekte. Özellikle tek kişilik örtülerde bolca yer verilen çizgi film karakterleri, takım logoları gibi desenler lisanslı olduğundan dolayı fiyatı yukarı çekmektedir. Aynı zamanda pikenin kumaşı da fiyatları etkiler. Saten kumaşlar genellikle özel günlerde kullanıldığı için fiyatları pamuklu olanlara göre daha pahalıdır.

Pike fiyatları, tek kişilik ve çift kişilik olmasına göre değişiklik gösterir. Pike ölçüleri, yalnızca tek/çift kişi olmasına göre değil modele göre de değişiklik gösterir. Tek kişilik pikeler 120-130 cm’e 200-230 cm uzunluğunda üretilmektedir. Çift kişilik pikelerin ölçüleri ise; 200 cm’e 160-180 cm civarındadır. Yatağınızın ölçüleri ve tercihinize göre ölçü seçimi yapabilirsiniz.

Kategoriler: Ev Tekstili

error: Ağol Tekstil © 2017 - 2020 Tüm hakları saklıdır. Kopyalanması Kesinlikle Yasaktır!