Yazlık yorgan olur mu demeyin. Tabiiki olur. Bahar ayları yaklaştı, yaz kapımızda diyebiliriz… Hava sıcaklığının artması ile birlikte serin tutan, terletmeyen ürünlere ihtiyacımız var.

Yazlık Terletmeyen Yorganlar

Evet bir çoğumuz sıcak yaz günlerinde üzerimize bir şey örtmemeyi yada pike gibi ince şeyler örtmeyi tercih ediyoruz ancak yaz-kış yorgansız yapamam diyen bir kesim de yok değil. Yorgan seçimi çok önemli. Bu konuda daha önceki yazımızda bahsetmiştik. Sağlıklı bir uyku için en önemli etmenlerden biri yorgan ve yastık seçimidir. Sağlıklı uyku demek, kaliteli bir yaşam demektir.

Yazlık yorganın özellikleri nelerdir?

Yazlık Yorgan Nedir? derseniz; Yazlık yorganlar serin tutan ve terletmeyen özel dolgu malzemesinden  yapılmış yorganlardır. Minimum ağırlıkta, hava akımını sağlayan yazlık yorganlar, yaz günleri için sağlıklı seçimlerdir. Özel dolgusu sayesinde hem terlemez hemde üzerinizde ağırlık hissetmezsiniz. Bu sayede uykunuz gereksiz yere bölünmez ve kaliteli uyku uyursunuz.

Mikrofiber yorgan

Yazlık yorganlar Mikrofiber yorganlardır. Genellikle Bambu ve Elyaf gibi malzemelerden üretilirler. Yaz ve bahar aylarında tercih edilen, serin tutan yorganlardır.

Elyaf yorganlar, nefes alabilen yapısı ile uyurken terletmez.

Bambu yorganlar ise  hava alabilen doğal bir malzemedir, hijyenik ve sağlıklı bir kullanım sunar. Aynı zamanda homojen ve hacim kaybetmeyen yapısı ile uzun dönem kullanım için uygundur. Sağlık açısından en fazla tavsiye edilen yorganlar Bambu Yorganlardır. Doğal bir malzeme olması bunun en büyük sebebidir.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Ağol Tekstil © 2017 - 2020 Tüm hakları saklıdır. Kopyalanması Kesinlikle Yasaktır!