Gün içinde vücudunuzun yorgunluğunu kaliteli bir uykuyla atlatarak enerjik uyanabilirsiniz. Yatağınız kadar yatak odasından kullandığınız yorgandan çarşafa tekstil ürünleri önemlidir.

Yorgan Seçimi

İyi ve sağlıklı bir gece uykusu için vazgeçilmezimiz yorgandır. Yorgan; sağlıklı bir yaşam tarzına hitap etmiş ve bunun bir parçası olmuş haldedir. Özellikle yazın ve kışın mevsimlere uygun yorgan biçimleri kullanırsanız hem sağlığınız hem de kaliteli bir uyku açısından iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Yorganlar dolgu malzemelerine göre çeşitli modellemelerle şekillenmektedir. Doğal yünlerden elde edilen yün yorgan, modellerde ısınma ve sıcak tutma olasılığı fazla olduğundan en çok tercih edilenler arasındadır.

Pamuk yorgan, nefes alabilirlik özelliği taşıdığından ve yün yorgana benzerliğinden tercih listelerinde başlarda gelmektedir.

Kaz tüyü yorgan, modellerinde yün yorgan kadar sıcak tutma özelliğine sahiptir. Oldukça hafif ve rahat kullanıma sahip bir yorgan modelidir.

Genel olarak yaygın bir biçimde kullanılan elyaf yorgan, iyi bir seçenektir. Her bütçeye uygun, hafif ve terletmemeleri önemli özelliklerindendir. Bunların yanında yorgan çeşitlerinden sayılacak battaniye ve pikeyi de ekleyebiliriz.

Battaniye, genellikle yünden dokunmuş bir örtü çeşidi diyebiliriz. Yorgan üstlerinde veya mevsimler hafif soğuklarda kullanılmaktadır. Pike ise kumaştan üretilmiş yatak örtüsü biçimindedir. Yaygın olarak yazın kullanılmakta ve pek terletmemektedir. Pamuk, yün, elyaf gibi malzemelerden üretilmiş yorgan modellerini inceleyebilir ve hoşunuza giden modellere kolayca erişebilirsiniz.

PİKE VE ÇEŞİTLERİ

Oldukça şık tasarımlarla yumuşak dokuya sahip pikeler, genellikle kumaş tercih edilmiş yaz aylarının vazgeçilmezidir. Zahmetsiz kullanılışı ile size rahat ve konforlu bir uyku deneyimi yaşatmaktadır. Rahat ve yaşanılabilir bir yaşam atmosferini sizlere sunmaktadır. Pike modelleri hem dekoratif amaçlı hem de farklı işler doğrultusunda değerlendirilebilen özellikte bir üründür. Özellikle yaz aylarında bunaltıcı sıcaklarda kullanılması, ince ve hassas dokuya sahip olması önemlidir. Yaz aylarında oldukça fazla ortaya çıkan sinek, sivrisinek ve böceklere karşı da önemli rol oynamaktadır.  Bunun yanında pike takımının içinde yer alan yastık kılıfları da kolay bir kullanım olanağı taşımaktadır. Yastıklarınızı içine kolayca yerleştirebilme veya çıkarabilme gibi her türlü kolaylığı hazır bulunmaktadır. İnce ve rahat yapısı sayesinde fazla terlemeye neden olan bölgeleri serinletme özelliğiyle sizlerle. İnceliği ve fazla alan kaplamama açısından her eve lazım denilecek bir gereksinimdir. Çift- tek kişilik, çeyizlik, dantelli, yatak örtüsü ve nevresim takımı gibi çeşitleri mevcuttur. Aynı zamanda mikrofiber pike çeşidi de mevcuttur. Mikrofiber pike yaş veya kuru halde ısıyı daha iyi korumaktadır. Siz de rahat ve derin bir uyku çekebilir, güne pozitif, dinlenmiş ve yenilenmiş bir şekilde başlamak istiyorsanız tam da aradığınız adrestesiniz.

Kategoriler: Ağol Tekstil

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Ağol Tekstil © 2017 - 2020 Tüm hakları saklıdır. Kopyalanması Kesinlikle Yasaktır!
%d blogcu bunu beğendi: