Otel Tekstili

Otel Tekstili Nedir? Otel Tekstil Ürünleri Nelerdir? Bu Kategoride Otel Tekstil Ürünleri Hakkında Bilgilere Ulaşabilirsiniz.

Otel tekstil ürünleri, turizm sektöründe konaklama hizmeti veren küçük büyük bütün işletmelerin ihtiyacıdır. 10 odalı pansiyondan 5 yıldızlı lüks otellere kadar olmazsa olmaz ürünlerdir. Bu ürünler aslında otelin kalitesini gösterir ve tercih edilme sebeplerinden biridir.

Peki otel tekstil ürünleri denilince bu kapsama hangi ürünler giriyor?

Otel Tekstil Ürünleri Nelerdir?

Otel nevresimi

Otel nevresim takımları tek kişilik yada çift kişilik olmasına göre, yada oteldeki yatak çeşitleri ve boyutlarına göre ölçülerde üretilir. Otel nevresim takımlarında yastık kılıfı ve nevresim bulunur. En önemli otel tekstil ürünlerindendir. Müşterinin rahat bir uyku uyuması, kendini evinde gibi hissetmesi otelinize tekrar gelmesini sağlayacaktır.

Otel Tekstil Ürünleri

Otel Çarşafı

Otel çarşafı, lastikli yada lastiksiz olarak üretilebiliyor. Lastikli çarşaf avantajlarından diğer yazılarımızda birçok kez bahsettik. Otellerde genelde bu sebeple lastikli çarşaf tercih ediliyor. Kaliteli ve pamuklu kumaşlar her zaman kullanan kişinin rahat etmesini sağlar.

Otel Havlusu

Otel havlusu, birçok alt ürüne sahip aslında. Kısaca sıralamak gerekirse; Yüz havlusu, banyo havlusu, bornoz, tıraş havlusu, el havlusu, baş havlusu, plaj havlusu, havlu terlikler vb. gibi otelin türüne göre birçok havlu ürün seçeneği vardır. Havlu kumaşlarda birkaç kalite olduğu için seçimi iyi yapılmalıdır.

Pike, Battaniye, Yorgan

Pike yazlık veya kışlık tüm otellerde bulunan bir üründür. Yorgan ve battaniye ise biraz daha sonbahar-kış otelleri, termal oteller gibi tesislerde tercih edilirler.

Otel Tekstil Ürünlerinin Diğer Tekstil Ürünlerinden Farkı Var Mı?

Tabii ki otel tekstil ürünleri diğer tekstil ürünlerinden farklıdır. Kumaş kalitesi olsun, renk desen seçimine, dokusuna kadar her aşaması çok önemlidir. Bir otelin görünen yüzüdür tekstil ürünleri.

Otel tekstil ürünlerinde öncelikle dikkat edilmesi gereken hijyen ve temizliktir. Çoklu kullanım ürünü oldukları için bir müşteriden diğer müşteriye geçişlerde çok iyi temizlenmiş ve dezenfekte edilmiş olmalıdır. Bu sebeple ev tekstiline göre daha farklı bakım ve temizlik işlemleri uygulanır. Çünkü ürünlerde leke ve kir kalmamalı, müşteri kullanırken ilk kez kullanıyor gibi hissetmelidir. Bu da kumaş türünün çok daha dayanıklı olması ve renk seçiminin bu duruma göre seçilmesi gerekliliğini getirir.

İkinci önemli nokta ise müşteri ürünleri kullanırken kendini iyi hissetmelidir. Seçilen kumaş ve malzeme kullanım sırasında konforlu olmalıdır ki bu da kalite ile mümkündür. Konaklama tesisinin hangi mevsimde yoğun olarak hizmet verdiği de bu anlamda önemlidir. Bir yaz oteli ile kayak oteli seçimleri daha farklı olabilir.

Otel tekstil ürünlerinde göz önünde bulundurulması gereken diğer bir konu ise maliyettir. Ürünlerin fiyatları kalitesine ve malzemenin türüne göre değişir. Kaliteli kumaşlar ilk etapta göze pahalı gibi görünebilir ancak çok daha uzun yıllar kullanılacağı için aslında ucuz ürünlere göre çok daha ekonomiktir.

Otel tekstil ürünleri genelde beyaz, krem gibi açık renkli kumaşlar ile çalışılır. Bunun sebebi temizlik sırasında kullanılan deterjanlar ile renk solma probleminin yaşanmamasıdır. Renkli ürünlerde mevcuttur tabii ki ancak fazla tercih edilmemektedir. Desen açısından ise düz yada çizgili gibi sade desenler kullanılmaktadır. İsteğe göre ürünlere marka işlenebilmektedir.

Otel tekstil ürünleri çoğunlukla toptan olarak sunulmaktadır. Hatta işletme için özel üretilmektedir. Bu sebeple fiyat için lütfen bize ulaşmayı ihmal etmeyin. En kaliteli kumaşları uygun fiyatlar ile Ağol Tekstil’den temin edebilirsiniz.

İlgili Yazılar