Toptan Otel Tekstili

Diğer Kategoriler

Otel Tekstili
Toptan Otel Tekstili

Başlıklar

Otel tekstil ürünleri, üretim standartları ve teknikleri açısından ev tekstil ürünlerinden net şekilde ayrılır. Turizm sektöründe endüstriyel kullanıma açık olan bu tip özel ürünler, sıklıkla yıkama ya da kurutma makinelerine maruz kalır. Dolayısıyla bu yoğun sürece adapte olabilecek ham maddelerin tercih edilmesi, otel tekstili ürünlerini farklı kılan temel unsurdur. Otel tekstil ürünlerinin ev tekstil ürünlerine kıyasla daha dayanıklı olduğu söylenebilir. Üretim koşulları tamamen bu dayanıklılığa göre dizayn edilir.

Otel Tekstil Ürünü Nedir?

Yapılan araştırmalara göre, otel müşterileri bir oteli beğenirken otel tekstil ürünlerini önemli bir kriter olarak görüyor. Özellikle odada bulunan yatak, yatak için kullanılan yastığın niteliği, konforu, yorgan için tercih edilen nevresimin ya da havluların kalitesi, oldukça belirleyici olabiliyor. Bu durum da esasen özellikle yabancı turistler özelinde tel sayısının ne denli önemli bir detay olduğu gerçeğini bizlere gösteriyor. Yüksek niteliği önemseyen ve bu tip beklentileri doğru şekilde analiz eden oteller ya da pansiyonlar, müşterilerini memnun etmek adına otel tekstil ürünlerini büyük bir titizlikle seçiyor. Nitelikli bir nevresim takımı temin etmek adına minimum 83 telin gerekli olacağı söylenebilir. Bu durum kumaşın parlaklığı kadar yumuşaklığını da uzunca süre korur.

Turizmin odak noktasında yer alan ve ülke ekonomisi adına kritik bir role sahip olan oteller, müşterilerine huzurlu bir atmosfer ve konforlu bir tasarım sunmak zorundadır. Bunun da yolu her şeyden önce çarşaf, yorgan, havlu, nevresim gibi otel tekstil ürünlerinin doğru bir şekilde seçilmesidir. Otel tekstil ürünlerinde müşteri memnuniyetini ön planda tutan işletmeler, kısa vadede bunun olumlu sonuçlarını almayı başarır. Otel tekstil ürünleri içinde; alez, bornoz, nevresim takımı, yorgan, yastık, havlu, pike, çarşaf, yastık kılıfı, masa örtüsü, havlu terlik gibi kategorilerden söz etmek mümkündür.

Otel Tekstilinde Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Otel tekstilinde kumaş kalitesini belirleyen bazı önemli kriterler söz konusudur. Bunların başında tel sayısı ya da sektörde bilinen adıyla kumaş sıklığı gelir. Tel sayısı kalite konusunda temel belirleyici unsurlardan birisidir. Kumaş sıklığı esasen 1 cm2 içinde bulunan atkı ya da çözgü ipliklerinin total sayısını ifade eder. Tercih edilen ipliğin kalınlığı ya da türü, kumaş niteliği konusunda belirleyici faktörler arasındadır. İplik ne denli ince ya da sık olursa kumaşın niteliği de o derece yüksek olur. Bu anlamda otel tekstil ürünleri temin ederken tel sayısını bir kalite standardı olarak baz alabilirsiniz.

Otel tekstil ürünleri bir anlamda dekorasyonun bir tamamlayıcısı olarak işlev görür. Tekstil ürünlerinde kalite kadar doğru renk ya da desen seçimi, uyumun ortaya çıkmasını sağlar. Otel tekstili temin ederken bu mekânların kısa süre de olsa insanların özel yaşam alanları olacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Daha da önemlisi otel müşterilerinin farklı kitlelerden oluşabileceği unutulmamalıdır.

Otel Tekstilinde Nevresim Takımı Seçimi

Otellerde en çok dikkat edilen tekstil grubu hiç şüphesiz ki nevresim takımlarıdır. Nevresim takımlarından memnun kalan müşterilerin aynı oteli yeniden tercih etme olasılığı azımsanmayacak düzeydedir. Otel işletmeleri nevresim takımı alırken ipliğin tel sayısına dikkat etmelidir. Fiyatlar da zaten büyük ölçüde bu tel sayısına bağlı olarak değişiklik gösterir. Ring ipliğinden imal edilen nevresim takımları görece daha uzun süre dayanır. Nevresim takımlarında 57 tel, 63 tel, 83 tel ve 120 tel gibi seçeneklerle karşılaşmak mümkündür. Sadece nevresim takımı seçerken değil aynı zamanda diğer otel tekstili ürünleri tercihlerinde de doğru materyale yönelmek çok önemlidir. Bu ürünlerde pamuk ya da polyester en sık tercih edilen kumaş tipidir.

Lastikli çarşaflardan nevresim takımlarına, yorganlardan yastık kılıflarına otel tekstili için İhtiyaç duyduğunuz pek çok ürüne Ağol Tekstil farkıyla, üstelik son derece ekonomik fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

İlgili Yazılar