N95 ve Cerrahi Maske

Cerrahi Maske

Başlıklar

Dünya Korona virüs (Covid-19) ile mücadele etmeye devam ederken maskeler günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Maske kullanımı, bizi virüse karşı korurken, eğer bizde virüs varsa başkasına bulaşmasını engelliyor. Bu sebeple maske kullanımı gerçekten çok önemli ve bir süre daha zorunlu olacak gibi görünüyor.

Aslında uzun zamandır kullanılan maskeler eskiden hastaneler, sağlık merkezleri, güzellik merkezleri vb. kurumlarda kullanılıyordu. Ancak pandemi ile birlikte günlük hayatımızda da kullanmak durumunda kaldık. Piyasada çok fazla çeşit ve türde maske satışı yapılıyor. Ancak bu maskelerin hepsi güvenli ve koruyucu değil maalesef. Bu sebeple maske satın alırken oldukça iyi araştırılmalı, güvenilir kaynaklardan satın alınmalıdır.

Maske denilince 2 Çeşit maske ön plana çıkıyor. “Cerrahi Maske” ve “N95 Solunum Maskesi”

N95 ve Cerrahi Maske Özellikleri ve Farkları Nelerdir?

Cerrahi Maske Nedir?

Cerrahi maske, kısaca basit yüz maskesi olarak tanımlayabileceğimiz, hastanelerde ameliyat sırasında, hasta bakımında kullanılan tıbbi maskedir. Tek yönlü koruma sağlar. Maskeyi kullanan kişinin ağzındaki ve burnundaki bakterilerin dışarıya bulaşmasını engeller. Cerrahi maskeler TSE-EN 14683 standardına göre üretilmiş ve CE belgesi almış olmalıdır. 2 yada 3 katlı olmaları gerekir. Nonwoven, tek kullanımlık kumaşlardan üretilirler.

N95 Maske Nedir?

Son dönemde sıklıkla duyduğumuz N95 maskeler, partikül filtreli solunum maskesidir. Cerrahi maskelerden farklı olarak çift yönlü koruma sağlar. Solunan havanın en az %95’ini filtreler. Sağlık çalışanlarının kullandığı bir maske türü olan N95 maske, partiküllere karşı koruma sağlayan ancak gaz ve buhara karşı koruma sağlamayan maskelerdir. N95 maskeler toz, virüs ve bakteri gibi maddelere karşı diğer maskelere kıyasla daha fazla koruma sağlar. Bu da daha fazla tercih edilmesinin sebebidir.

N95 maske, dışarıdaki partiküllerin %95’ini filtreler. Bunu içerisinde bulunan özel filtreler sayesinde yapar. Ağzı ve burnu kapatan çok katmanlı filtre yapısı vardır ve daha fazla koruma sağlar. Ayrıca N95 ile nefes almak ta daha kolaydır.

n-95 maske

Toptan Cerrahi Maske ve N95 Maske Fiyatları

Ağol Tekstil olarak, hastaneler, tıp merkezleri gibi sağlık kurumlarının yanı sıra güzellik merkezleri, turistik tesisler, ofisler vb. işyerlerine talebe göre toptan cerrahi maske ve N95 maske tedarik ediyoruz. Kaliteli, tek kullanımlık Nonwoven kumaşlardan üretilen maskelerimizi en uygun fiyatlar ile sizlere sunuyoruz.

Perakende Cerrahi Maske ve N95 Maske Fiyatları

Kurumlara gönderdiğimiz toptan ürünlerin yanı sıra, evlerimizde de yoğun kullanılan bir ürün olduğu için perakende satışımızda mevcuttur.

Toptan veya Perakende Cerrahi Maske ve N95 Maske fiyatları için Lütfen Bizimle İletişime Geçin.

İlgili Yazılar