Tek Kullanımlık - Nonwoven Kumaşlar ve Medikal Tekstil'de Kullanımı

Diğer Kategoriler

Tek Kullanımlık Ürünler
Nonwoven Kumaşlar

Başlıklar

Nonwoven kumaşlar dendiğinde akla gelen ilk sektörün tıp olmasında kullanışlılığın ön planda olması açıktır. Burada hem dayanıklılık hem de tek kullanımlık özellikleri nonwoven kumaşların firmamız tarafından tercih edilmesine imkân sağlar. Peki, bu kumaşların kullanılması ile üretilen ürünler nelerdir?

Nonwoven kumaşlar ile üretilen medikal tekstil ürünleri nelerdir?

Tek Kullanımlık Tek Kişilik Lastikli Çarşaf

Hastanelerde kullanılan tek kullanımlık tek kişilik çarşaflar hijyenin sağlanması açısından kişiye özel olarak kullanılır. Virüs ve bakterilerin çarşaftan bulaşmasına engel olunmasına olanak sağlamak adına gerçekleşen bu tercihte nonwoven kumaş tercihini bir çözüm olarak değerlendirilmesinde maliyetin büyük önemi vardır. Maliyetleri oldukça uygun olan tek kullanımlık lastikli çarşaflar hastanelerde kullanılmasının yanı sıra evde bakılan hastalar için de tercih edilebilmektedir. Ebatları 195 x 80 x 19 cm şeklindeki bu çarşafların temel özelliği tek kişilik yataklara uygun olarak tasarlanmış olmasıdır.

Tek Kullanımlık Çift Kişilik Lastikli Çarşaf

Lastikli çarşafların kullanım kolaylığı bir kenara bırakıldığında nonwoven kumaşların hastane ve bakım merkezlerinde kullanılması büyük kolaylık sağlar. Çift kişilik yataklar için üretilen bu lastikli çarşafların dokusu hastaların gerçekten de oldukça dikkat çekicidir. Hastane ve bakım merkezlerinde ilaç dökülmesi veya diğer durumlara karşı koruma sağlayan özellikler taşır. Lastikli olmaları nedeniyle bu ürünlerin kolay çıkarılıp takılabilmesi temizlik yapılması esnasında daha konforlu bir imkan tanır. Hastane, bakım evleri veya evinizde bakılan hastalar için seçeceğiniz tek kullanımlık çift kişilik çarşaflar sizin için en uygun seçenekler olacaktır. Çİft Kişilik Çarşaf Ebatları 195 x 150 x 22 cm şeklindeki bu çarşafların temel özelliği çift kişilik yataklara uygun olarak tasarlanmış olmasıdır.

Nonwoven Sedye Örtüsü

Tek Kullanımlık Sedye Örtüsü

Sedyeler genellikle ambulans ve acil servislerde kullanılan unsurlardır. Buralarda farklı farklı insanların yatıyor olması hijyen açısından birtakım sorunların yaşanmasına neden olabilir. Virüs ve bakterilerin kol gezdiği sedyelerde daha sağlıklı bir ortamında ortaya çıkarılması adına nonwoven kumaşlardan üretilmiş olan tek kullanımlık sedye örtüsü sizin için çok doğru bir tercih olacaktır. Su geçirmemesi ve kolay kolay yıpranmaması tek kullanımlık sedye örtülerini tıp sektöründe çok tercih edilen seçeneklerden bir tanesi olacaktır. Siz de kalitesi ile göz kamaştıran bu ürünleri en kaliteli hali ile kullanabileceksiniz.

Tek Kullanımlık Çalışma Önlükleri

Tıp çalışanları bakteri ve virüslere oldukça yakın çalışan bu nedenle de tehlikelere karşı oldukça hassas bir ortamda olan kimselerdir. Tıp çalışanlarının daha konforlu ve hijyenik bir ortamda çalışabilmesi adına tercih edilen tek kullanımlık çalışma önlükleri nonwoven kumaşlardan üretilir. Bu kumaşların tercih edilmesindeki temel neden hiç şüphesiz bu kumaş türünün geçirgenlik noktasında daha başarılı seçenekler sunmasıdır. Virüslerin ve bakterilerin vücuttan uzak tutulması bunun yanı sıra da kan gibi üzerinize sıçraması muhtemel sıvıların da sizden uzak tutulmasına olanak sağlanır. Bir tıp çalışanı veya hijyen konusunda önlem almak isteyen biri olarak tek kullanımlık çalışma önlüklerini tercih edebilirsiniz.

Tek Kullanımlık Önlük

Nonwoven Kumaşların Medikal Tekstil Ürünlerinde Kullanılmasının Avantajları

Nonwoven kumaşların daha önce ifade edildiği üzere pek çok avantajı olsa da medikal sektörde kullanılan bu kumaşların diğer avantajlarını şu şekilde sıralamak mümkündür.
  • İnce yapısı sayesinde oldukça kolay bir şekilde şekillendirilebilir. Bu sayede arzu edilen her yapıda tekstil ürünlerinin üretilmesi sağlanır,
  • Hem ıslak hem de kuru bir şekilde temizlenebilmeye olanak sağlar,
  • Emiciliği oldukça yüksek olan bu kumaşların ıslaklık hissini olabildiğince ortadan kaldırdığı bilinir,
  • İnsan vücuduna oldukça yararlı olan bu kumaş koruyucu olmasının yanı sıra toksik ve alerjik özellikler taşımaz,
  • Bu kumaşın en önemli ayrıcalıklarından biri de yüzeyinde herhangi tüy oluşmamasıdır,
  • Aşınmaya karşı oldukça güçlü olan bu kumaş şeklini kolay bir şekilde muhafaza edebilmektedir,
  • Nonwoven kumaşların son özelliği de buruşukluğa karşı oldukça dayanıklı olmasıdır.

Tüm bu ayrıcalıkları ile enfes bir alternatif olmayı başaran bu kumaşlardan üretilmiş ürünleri kullanmanın avantajını hemen yaşamaya başlayabilirsiniz.

İlgili Yazılar