Havlu Çeşitleri

Havlu Çeşitleri

Başlıklar

Havlu ve Havlu Çeşitleri

Havlu seçerken, evlerimizde aksesuarlarımız kadar kişisel olarak kullandığımız tekstil ürünleri konusunda da bilinçli ve sağlıklı seçimler yapmalıyız. Özellikle tenimiz için en ideal havlu tercihlerini yapmamız oldukça önemlidir. Havlu, Türkiye’de son derece ilgi gören ve yoğun şekilde üretilen bir kumaş biçimidir. En basit ifadeyle havlu, suyu emme özelliği olan iplik ya da dokuma biçimleriyle oluşturulan bir kumaş olarak bilinir. Söz konusu kumaşlar dokuma işleminin hemen akabinde özel işlemlerden geçirilir ve bu şekilde su emiş gücü yükseltilir.

Havlu Çeşitleri

Havlu Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bugün itibariyle Türkiye’de bordürsüz, bordürlü, dantelli, iplik boyalı ya da nakışlı gibi popüler havlu türlerinden söz etmek olasıdır. Bu çeşitlerin modern dünyada daha farklı karşılıklarını da bulmanız mümkündür. Havlu sözcüğü Arapçadan dilimize kazandırılmıştır. Arapçada kullanılan “hav” kelimesi, kadife benzeri kumaşların üstünde yer alan ince tüyler anlamına gelir. Havlu çeşitlerinin bu denli fazla olduğu bir sektörde elbette tüketiciler adına en ideal tercihleri yapmak pek kolay değildir. Bunun için bazı ipuçlarına kulak vermek gerekir.

En Sık Kullanılan Havlu Türleri

Banyoların olmazsa olmaz parçaları arasında kabul edilen havlu, Türk kültüründe çok önemli bir yer tutar. Dekoratif işlevi dışında gündelik hayattaki aktif kullanımıyla da dikkat çeken havluların pek çok modelinden ve türünden söz edilebilir. Banyolarda kullanılan havlular çoğunlukla el, saç, yüz ya da vücut kurutmak amacıyla tercih edilir. Havlu çeşitlerinde kullanım amacı ve havlu yapıları ön plana çıkar. Yüzümüz çok hassas olduğu için yüz havluların ayrı bir alanda tutulması ve çok sık değiştirilmesi gerekir. Ortak kullanılan havlular, bakterilerin yüze nüfuz etmesi açısından riskler doğurabilir. Tüm aile bireylerinin ayrı havlu kullanması gerekir. Bu arada havluların banyo ile uyumlu seçilmesi dekoratif açıdan da fark yaratmanıza neden olur. Bambu tipi havlular ise daha çok doğallığı önemseyen kullanıcıların tercih ettiği bir havlu tipidir. Asya’da bambu ağaçlarının işlenmesi neticesinde elyaf elde edilir. Bambu havlularda bu elyaflar aktif olarak kullanılır. Suya dirençli olmasından dolayı çok yaygın bir şekilde kullanılır. “Jakarlı” denilen havlular, jakar isimli makinelerde üretilen bir modeldir. Dokuma makineleri sayesinde farklı desenler oluşturmak görece kolaydır.

Toptan ve Perakende Havlu Fiyatları

Sektörde önemli bir yer edinmeyi başaran Ağol Tekstil, toptan havlu satışında ekonomik fırsatlar sunmayı başarıyor. Birinci kalite ring iplik ya da ikinci kalite open end iplik kullanılan havlu ürünleri için Ağol Tekstil ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Toptan Havlu Fiyatları veya Perakende Havlu Fiyatları için Mutlaka Bize Ulaşın!

İlgili Yazılar